Aktuality
MČR v rapidu a blesku družstev

Turnaje se hrály v sobotu a v neděli třetího a čtvrtého října v Liberci v centru Babylon. Družstvo tvořili čtyři hráči a bylo možné použít náhradníka. Turnaje se hrály v pěkném prostředí, organizátorům se nedá nic vytknout.

V sobotu se hrál rapid, na startu se sešlo čtyřicet družstev, hrálo se sedm kol tempem 20 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah. Mezi hráči bylo 10 GM a 12 IM, nejvýše nasazený byl Rapid Pardubice se čtyřmi GM v sestavě /Neuman, Petr, Bernášek, Jirovský/ s průměrným elem 2511! Ani to ale nestačilo na první místo, to obsadila Joly Lysá /Plát, Krejčí, Červený, Priehoda/ s 22 body, druhé Pardubice měly o bod méně, třetí Bohemians měla bodů 18. Pardubice si boj o titul prohrály samy, na rozhodující zápas s Lysou, který se hrál po polední přestávce, přišli Neuman s Jirovským pozdě a prohráli kontumačně. Nejlepším hráčem byl Vojtěch Plát, který měl na první šachovnici stoprocentní zisk. My jsme nastoupili v sestavě Doležal /5/, Svoboda /3/, Soural /5,5/, Vokoun /2,5/ a s šestnácti body jsme obsadili průměrné dvanácté místo.

V neděli se hrály bleskovky, tempo 3 minuty s přídavkem dvě vteřiny na tah, hrálo se patnáct kol. Pardubice si tentokrát první místo nenechaly uniknout, vyhrály se 49 body, druhá Joly Lysá měla 46,5 a třetí Turnov 46 bodů. My jsme v sestavě Svoboda /6,5/, Doležal /9,5/, Vokoun /4,5/, Kroužel /9/ s 29,5 body obsadili podprůměrné patnácté místo. Nejlepším jednotlivcem byl opět Plát /2603/, který na první desce uhrál 13 bodů.

Jára Kroužel, 05.10.2015