PANKRÁC Cup

Podrobné výsledky, statistiky a nasazení na


www.chess-results.com - Pankrác Cup 2018

Čelo tabulky - konečný výsledek

 
1/2-1/2
 - 
 ()
chess games viewer from the pgn4web project


Titul

Jméno

ELO

Klub

Body

1

IM

Doležal Radoslav

2329

Tj Praha-Pankrác

8,0

2

FM

Sokolov Alexander

2380

TJ Praha-Pankrác

6,5

3


Postupa Pavel

2185

TJ Praha-Pankrác

6,0

4

IM

Půlpán Jakub

2428

2222 ŠK Polabiny

5,5

5

FM

Vykouk Jan

2374

ŠK ZIKUDA Turnov

5,5

6


Kiratzopoulos Efthimios

2096

GRE

5,5

7

IM

Kulhánek Tomáš

2343

Šk Dopravní podnik

5,5

8


Soural Jan

2139

TJ Praha-Pankrác

5,5

Pankrác Cup 2018

propozice ke stažení

Franta Hostička s nejmladším účastníkem turnaje Petrem Machem

Domácí borci Radek Doležal a Alexander Sokolov obsadili první dvě místa

Předseda ŠO TJ Pankrác Jaroslav Kroužel hraje s Janem Vykoukem

Partie Jiří Rýdl - Jiří Bauma

Pankrác Fischer Random Cup, finále

Vzhledem k vlně nachlazení, spojené nejspíš s prudkou změnou teplot, nastoupilo do finálového hracího dne o několik hráčů méně (ředitel turnaje zaskočil, aby dorovnal na sudý počet). Turnaj nicméně pokračoval v nezměněně bojovném duchu, nikdo zdaleka neměl nic jisté. Tedy s výjimkou Radka Doležala, který nadále procházel turnajem jako nůž máslem a nakonec suverénně zvítězil s velikým náskokem 1,5 bodu ! Druhé místo si spolehlivou hrou zajistil Alexander Sokolov. Triumf hráčů Pankráce dovršil výborným samostatným třetím místem Pavel Postupa. Mladí borci Půlpán s Vykoukem skončili až za ním, na čele hlavního pelotonu, s 5,5 body. Dvě porážky v závěru odsunuly z popředí Jiřího Rýdla. Výborně si druhý hrací den počínal nejmladší účastník, Petr Mach. Porazil několik zkušených borců a v posledním kole hrál dokonce na 1.stole, určitě o něm brzy uslyšíme více. Oživením turnaje byl Eftimios Kiratzopoulos, který hrál pohledné, bojovné šachy.

Turnaj se z pohledu organizátorů vydařil. Věřím, že spokojeni byli i hráči a pro někoho možná první zkušenost s Fischer Random Chess byla zajímavým a příjemným šachovým zážitkem.

Jan Petr, 29.09.2018

Pankrác Fischer Random Cup, zahájení a první hrací den

Radikální změna formátu našeho turnaje byla trochu riskem, nebylo jasné, zda bude o tuto šachovou disciplínu vůbec zájem. Do turnaje se ale nakonec přihlásilo 28 hráčů a ani síla turnaje nezaostává za uplynulými ročníky, kdy se hrál turnaj v klasickém šachu. Takže s tímto spokojenost a vzhůru do samotného turnaje.

První čtyři kola přinesla spoustu bojovných partií, řadu překvapení a hodně málo remíz. Po čtyřech odehraných kole je na čele s plným počtem bodů jediný hráč, domácí IM Radek Doležal. Zřejmě mu Fischer Random opravdu svědčí a jde, vždyť se letos v rámci Czech Open v Pardubicích stal mistrem ČR v této disciplíně ! Jeho vítěznou partii ze 4.kola si díky zápisu rozhodčího Pavla Háseho můžete přehrát. Dobře se prezentovali i další známí borci Fischer Random jako Vokoun a Bauma. V popředí turnaje se drží i mladí favorité Rýdl a Vykouk, kterým se na Pankrác Cupu tradičně vždy dařilo i v minulosti. Finálový hrací den (kola 5 až 9) je na programu v úterý 25.9. od 18.00, diváci jsou vítáni.

Jan Petr, 19.09.2018